Legrégebbi zöld ünnep, a Madarak és fák napja
A Madarak és fák napja hiszitek vagy sem, de Magyarország legrégebbi és legpatinásabb zöld ünnepe, amit minden évben május 10-én rendeznek meg.
Ezt a neves napot több mint 100 évvel ezelőtt Herman Ottó magyar természetkutató hozta létre, hogy egy napot szenteljünk a természeti értékeink megóvására.
A Madarak és fák napja üzenete egyre fontosabb!
Az eseményt 1906-ban rendezték meg első alkalommal (pont a Dédim születési éviben), amikor még a környezetvédelem fogalma még szinte nem is létezett. Ilyenkor az emberek ezen a napokon kirándulásokon vettek részt és fákat ültettek vagy madárodúkat helyeztek ki és cikkekkel és kiadványokkal hívták fel a figyelmet a természet védelmére, akárcsak ma.
A legpatinásabb és a legrégebbi zöld ünnep, a Madarak és fák napja

Így keltsd fel a figyelmüket:
- a legegyszerűbb, ha a közösségi médián minél több zöld témájú cikket osztasz meg;
- mutass nekik jó példát (szedj szemetet, kertészkedj, törekedj a hulladékmentes életmódra)
- ültess fát (ősz közepétől tavasz közepéig lehet fát ültetni);
- és ha értékesnek gondolod ezt a cikkemet, akkor kérlek oszd meg velük.
További tartalmak is érdekelnek, amikkel foglalkozom, akkor ajánlom figyelmedbe a blogomat, ahol környezetvédelem, kertészkedés, újrahasznosítás témákkal kapcsolatban rendszeresen olvashatjátok írásaimat, illetve emellett a youtube csatornámon is rendszeresen zöld tartalommal jelentkezem.
Bízom benne, hogy a Madarak és fák napja a koronavírus-járvány ellenére is sikeres lesz és minél többen tudnak hozzá csatlakozni, akár csak egy közösségi zöld megosztással.
Tudjátok: Nélkületek nem sikerülhet!
Olvasd el a Madarak és fák napja című cikkemet a blogomon.